WIĄZARY DACHOWE

konstrukcja-dachu-wielopołaciowego-sklep-Polo-MarketTechnologia Mitek  w której wykonujemy konstrukcje dachowe czyli tzw. więźby dachowe, polega na łączeniu litego drewna za pomocą płytek wielokolcowych. Płytki posiadają precyzyjnie określone parametry wytrzymałościowe, wyliczane poprzez specjalistyczne, licencjonowane  oprogramowanie. Pozwala to wykonać konstrukcję dachu o rozpiętości do 30 m bez jakiejkolwiek podpory w postaci słupa czy ściany.

W praktyce, dla obiektów mieszkalnych oznacza to możliwość zupełnie dowolnej aranżacji wnętrza; ścianki dzielące nie są ścianami nośnymi, mogą być zbudowane w każdym miejscu.

Proces produkcji jest procesem szybkim i precyzyjnym. Z elektronicznej listy cięć, sterowana numerycznie piła, wycina odpowiednie elementy. Wykwalifikowana brygada produkcyjna, na podstawie szczegółowych rysunków warsztatowych wiązara, układa wycięte elementy na stole montażowym, a prasa pneumatyczna wprasowuje płytki wielokolcowe.

Gotowe elementy zostają załadowane na specjalistyczne naczepy i przewożone na plac budowy.

Dzięki temu, że praktycznie cała konstrukcja wykonywana jest w naszym zakładzie produkcyjnym,  a nie na budowie, czas montażu ulega znacznemu skróceniu. Więźbę, którą tradycyjny cieśla na budowie wykonywałby 2 tygodnie możemy zmontować nawet w 2 dni. Wynika to z faktu wykonania większości prac wcześniej w warunkach warsztatowych. Wszystko to pozwala oszczędzać czas pracy wykwalifikowanych pracowników, a to oznacza oszczędności dla Klienta. Dodatkowo wykonanie konstrukcji zgodnie z szczegółowym projektem gwarantuje niezbędną jakość i wytrzymałość więźby dachowej.