Buduj energooszczędnie!

Czy budowa domu może być ekologiczna i energooszczędna? Oczywiście, że tak! W ROMAR udowadniamy, że Państwa wymarzony dom szkieletowy może powstać nawet w miesiąc. Ponadto, budowa domu szkieletowego to niezaprzeczalne atuty w postaci m.in. sporych oszczędności na etapie jego budowy.

Domy szkieletowe energooszczędne to propozycja dla wszystkich, którzy oczekują od swojego domu czegoś więcej. Czy taki budynek wymaga większych nakładów na jego ogrzewanie? Wręcz przeciwnie! Mieszkańcy takich domów podkreślają nawet, że w środku panuje delikatnie wyższa temperatura. To, jak i inne argumenty, przemawiające za wyborem domu szkieletowego udowadniają, że jest to rozwiązanie nie tylko nowoczesne, ale i opłacalne.

Domy szkieletowe energooszczędne

Energooszczędny dom szkieletowy zyskuje coraz większą popularność. Wykonujemy projekty, wytwarzanie części domu szkieletowego, jak i jego montaż zarówno dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Dlaczego nasze projekty są energooszczędne? Ponieważ dobrze przemyślana, wstępna konstrukcja Państwa domu sprawi, że nie tylko zaoszczędzą Państwo środki finansowe już na etapie budowy (na przykład w zakresie utrzymywania kolejnych ekip remontowych), jak i samego ogrzewania i utrzymywania stałej temperatury w budynku.

Przypomnijmy, że dom energooszczędny to przede wszystkim dom, w którym roczne zapotrzebowanie na ciepło jest o ponad 50% niższe niż w domu standardowym. Taki budynek zazwyczaj projektuje się jako prostą konstrukcję z odpowiednimi przeszkleniami i dociepleniem z użyciem najlepszych jakościowo materiałów termoizolacyjnych. Podczas budowy domu szkieletowego należy unikać mostków termicznych.

Czy zatem domy szkieletowe mogą być energooszczędne? Oczywiście i nawet takie są! Nasze konstrukcje powstają w oparciu o najbardziej rygorystyczne normy i wymagania, jakie stawia się szkieletowym konstrukcjom. Dużą rolę odgrywa tu technologia wznoszenia, która jest szybka, tania i bezpieczna.

Dom szkieletowy energooszczędny

Dom szkieletowy zyskał szczególną sympatię wśród mieszkańców Skandynawii, gdzie świadomość ekologiczna ma ogromne znaczenie i jest na jednym z wyższych poziomów na całym świecie. Inwestycja w taki budynek zwraca się szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę koszty utrzymania takiego domu w skali rocznej. W budownictwie szkieletowym zdecydowanie łatwiej jest uzyskać parametr pasywności domu czyli uzyskania zużycia energii  do ogrzewania, który zostaje ograniczony do parametrów nawet 15 kWh/(m²•rok), gdzie w budownictwie konwencjonalnym może wynieść nawet około 120 kWh/(m²•rok). Jest to kilkakrotnie niższa wartość, która przekłada się na zysk.

Dom szkieletowy, to nie tylko energooszczędność, ale i szybkość. Wielu klientów decyduje się na usługi ROMAR, ponieważ dom szkieletowy może powstać nawet w 1 miesiąc a cennik dopasowujemy do indywidualnych potrzeb klientów.